HAKKIMIZDA

Türkiye'de GAPS'ın hikayesi, 22 Nisan 2013 tarihinde www.amazon.com’dan GAPS kitabını sipariş etmemizle başlar. "Gut and Psychology Syndrome: Natural Treatment for Autism, Dyspraxia, A.D.D., Dyslexia, A.D.H.D., Depression, Schizophrenia" Kitabını sipariş ederken asla bugünleri hayal edemezdim. Biz can derdiydik, GAPS son çaremizdi ve son umudumuzdu.

GAPS Tedavi Protokolünü öğrenip uygulayabilmemiz için Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyordu. Çevirmen İstem Erdener, kitabın tedavi bölümünden başlayarak çeviri yapıyor, bize gönderiyor ve biz uyguluyorduk. 2.5-3 ay gibi bir sürede her iki kızım psikiyatrik hastalıklarının bütün semptomlarından kurtulunca, elimizde hazır çevirisi olan kitabı ülkemize kazandırmak için, kitabın Türkçe lisans haklarını satın aldık ve ADALİN Yayıncılık'ı kurduk. İstem Erdener'ın harika çevirisi, kızım Feride Pınar Bekolo'nun harika redaktesi ile çok başarılı bir kitap ortaya çıktı. Böylece GAPS Türkiye'nin ilk kurumu ADALİN Yayıncılık ve Yayınevi'nin ilk yayını GAPS Bağırsak Ve Psikoloji Sendromu kitabı oldu.

Dr.Natasha Campbell-McBride'ın Ekim 2014 tarihinde Türkiye'ye gelmesi ve 18 Ekim 2014 tarihinde gün boyu (10.00-18.00), uzun bir konferans vermesi, Türkiye'de ilk ve son kez gerçekleşecek olan bir durumdu. Bu nedenle, konferans DVD sini Türkçe alt yazılı olarak ADALİN Yayıncılık'tan çıkararak, bu tarihi olayı kalıcı hale getirmiş olduk. Ardından ben Gonca Zeybek ve bazı GAPS danışman doktorlarının birlikte yazdığı "GAPS Destek" kitabı ve ardından Dr.Natasha Campbell-McBride'ın yazdığı " Put Your Heart In Your Mouth/Kalbini Ağzına Koy" kitabı ADALİN Yayıncılık tarafından Türkçe'ye kazandırıldı. Şu anda ise Dr.Natasha Campbell McBride'ın yazdığı "Vegetarianism Explained / Vejetaryenliğin Açıklanması" kitabı Türkçe'ye çevrilmekte olup, ADALİN Yayıncılık tarafından yayınlanacaktır.

GAPS Tedavi Protokolünün uygulanmasına danışmanlık yapacak olan, GAPS Danışman doktor ve diyetisyenleri yetiştirmeyi amaçlayan, GAPS Practitioner Sertifika eğitimleri yılda 2 kez düzenlenmektedir. Bugün Sertifikalı GAPS Danışmanı sayısı 357 dir.

www.gaps-shop.com ve www.gapsmarketim.com ; GAPS Tedavi Protokolünü uygulayan herkesin ihtiyaç duyacağı Besin Desteklerinin, Diyet ürünlerinin ve Yaşam Tarzı ürünlerinin satıldığı e ticaret sitesidir. Böylece GAPS Kitabını alanlar, zaman kaybetmeden ihtiyacı olan ürünlere ulaşabileceklerdir. Bütün ürünlerin temin edildiği yerler, 4 yıllık bir araştırmanın sonucudur.

İnternet üzerinde hizmet veren GAPS TV; GAPS Tedavi protokolünün nasıl uygulanacağını ve protokolü destekleyen tedavileri geniş kesimlere duyurmak amacıyla kurulmuştur. Kısa bir zaman sonra, bazı bölümleri İngilizce olarak bütün dünyaya sunulacaktır.

Şu anda kuruluş çalışmalarını yaptığımız GAPS Sağlık Vakfı tarafından Psikoloji sendromlu ve Fizyoloji sendromlu hastalar için; dünyada örneği olmayan tedavi merkezleri, ekolojik köy ve ekolojik okul vb. projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Ta ki bu ülkede bir tek psikiyatrik hasta, bir tek otizm hastası kalmayıncaya kadar. Ütopik de olsa biz bu rüyaya inanıyoruz ve tüm çabalarımız bu rüyayı gerçekleştirme yolunda olacak.

Bugün itibariyle; 22.000 GAPS okuyucusu, 357 GAPS Danışmanı, GAPS TV izleyicileriyle birlikte; GAPS Türkiye kocaman bir ailedir. Büyümeye devam edecektir.

Gonca Zeybek
GAPS Türkiye Temsilcisi

İLETİŞİM

Adres

Liman Mah. Boğaçayı Cad. No:61 Kat:1 Daire No:3
Konyaaltı / Antalya / Türkiye

SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya


2018 © Tüm hakları saklıdır. GAPS Türkiye Yazılım ve uygulama : Onbiza